پاورپوینت سیمان حفاری

سیمان پرتلند,حرارات هیدراسیون,آزمایش های سیمان,مواد افزودنی به سیمان,حفاری,میزان مصرف مواد افزودنی سیمان|41016544|dcg
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت سیمان حفاری آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

عنوان مقاله:

سیمان حفاری

تعدادصفحات:28

قالب: : پاورپوینت و پی دی اف مقاله اصلی

قیمت:3000

شرح مختصر:

از میان خدماتی كه در طول حفاری یك چاه نفت یا گاز صورت می گیرد. لوله گذاری (casing) و سیمانكاری (cementing) را یقیناً می توان مهمترین خدمات دانست.

درعملیات لوله گذاری، چاه لخت به وسیله یك رشته لوله فولادی مخصوص پوشیده می شود و متعاقب آن در عملیات سیمانكاری، فضای حلقوی بین لوله و دیواره چاه، از یك دوغاب سیمان با تركیبات معین، پر می شود.

دوغاب سیمانی كه به این ترتیب دالان پشت لوله‌ها را پر می كند با گذشت زمان (معمولاً پس از چند ساعت یا چند روز) می بندد و سخت می شود و سنگ سیمان حاصل چون غلافی محكم، لوله های پوششی (casing) را در بر می گیرد و آنها را با سازند پیوند می دهد.

این غلاف سیمانی وظایف متعددی را انجام می دهد كه شاید بتوان همه آنها را در دو كلمه «محافظت» و «ممانعت» خلاصه كرد: سیمان به دیواره چاه ثبات می دهد و لوله های پوششی را در مقابل فشارهای خارجی ناشی از طبقات زمین محافظت می كند و از مهاجرت سیال های یك سازند به سازند دیگر و آلوده شدن ناخواسته هیدروكربنهای ارزشمند (نفت و گاز) "ممانعت" به عمل می آورد.

فهرست:

سیمان پرتلند

حرارات هیدراسیون

آزمایش های سیمان

مواد افزودنی به سیمان
حفاری

میزان مصرف مواد افزودنی سیمان

مهم ترین خواصی که در ترکیبات سیمان بکار گرفته می ششود

آزمایشهای سیمان چاه نفت

هدف ازسیمانكاری چاه‌ نفت

انواع سیمانکاری

کله گی سیمانکار( Cementing Head)

توپی سیمانکاری

تفاوت بین سیمان صنعتی و سیمان چاهها ی نفت

دوغاب سیمان باخاصیت الاستیک

نرم افزار سیمانكاری ( CEM CADE)

منابع